חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:49 זריחה: 5:35 י' בסיון התשפ"ד, 16/6/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

זיכרון להולכים

אנו מתכבדים לציין כאן את זכרם של הפעילים המרכזיים של הארגון שהלכו לעולם בעשור האחרון. אנו תפילה שלא יפקד עוד איש מאיתנו ומכל בית ישראל ושנזכה בקרוב לקיום הנבואה "והקיצו ורננו שוכני עפר".
ר' יוסף יצחק הלוי רייטשיק ע"ה
הרב יוסף יצחק הלוי רייטשיק ע"ה, נפטר בכ"א באלול תשס"ח, כשהוא בן 56 בלבד, מותיר אחריו רעייה וילדים, אחים ואחיות ואלפי ילדים ובוגרים שהעלה מאזור צ'רנוביל, במסגרת תפקידו כמנהל הפרויקט לילדי צ'רנוביל. הרב רייטשיק נמנה על שליחיו של הרבי מליובאוויטש בישראל. הוא שימש חבר בולט בהנהלת צעירי אגודת חב"ד וחבר באגודת חסידי חב"ד בישראל. את חינוכו ודרכו כשליח של הרבי ינק, משחר ילדותו, מהוריו הרב מנחם שמואל דוד ורעייתו לאה רייטשיק ז"ל, שהיו וותיקי מפעל השליחות של הרבי מליובאוויטש והיו שלוחיו בקליפורניה שבארה"ב. פטירתו היא אבדה קשה לא רק לבני משפחתו האהובים והיקרים, אלא לתנועת חב"ד כולה.
ר' מאיר ורזוב ע"ה
רבים מאד מעולי מדינות חבר העמים הכירו באופן אישי את ר' מאיר ורזוב ע"ה שהלך השבוע לעולמו, אחרי מחלה קשה. הרב ורזוב עמד במשך שנים ארוכות בראש האגף לקליטה רוחנית בצעירי חב"ד. הוא הופיע בפני העולים החדשים בכל נקודה בארץ, בהזמנת בתי חב"ד, מרכזי קליטה ומתנס"ים. ביחד עם להקלת כליזמרים דוברי רוסית שהקים, הוא נגע בלבבות של העולים אשר במשך שנים רבות חיו תוך ניכור ממורשת אבותיהם. מסך של ברזל, שהטיל השלטון הקומוניסטי, ניתק את יהודי בריה"מ (לשעבר) מבני עמם. ר' מאיר ורזוב הקדיש את עשרים שנותיו האחרונות למשימה אחת: להשיב את העולים לצור מחצבתם.
ר' יוסף-יצחק איידלמן ע"ה
ר' יוסף-יצחק איידלמן ע"ה, נפטר בי"ג בסיון תשס"ו, בדמי ימיו, בן 47, כשהוא מותיר אחריו הורים, אלמנה ותשעה יתומים. הוא היה חבר בכיר באגף ההוצאה-לאור של צעירי-אגודת-חב"ד, מעורכי השבועון 'התקשרות'. בנו בכורו של שליח חב"ד לצפון אפריקה - יבלט"א הרב שלום איידלמן. בעצרת זיכרון לזכרו השתתף גם הרב הראשי - הרב שלמה עמאר שליט"א.
ר' משה זליג (ג'יי) ליטווין ע"ה
ר' משה-זעליג הלוי (ג'יי) ליטווין ז"ל נפטר בחודש ניסן תשס"ד. הוא היה מראשי פרוייקט צעירי חב"ד להצלת ילדי צ'רנוביל. ג'יי, שהיה במאי במקצועו, גילה את אור היהדות והחסידות על-ידי שלוחי חב"ד במילווקי ודבק באורחות החיים החסידיים בכל מאודו ונפשו. את כישרונותיו ומרצו הקדיש לעבודת הקודש בפרוייקט ההצלה של ילדי צ'רנוביל מטעם צעירי-אגודת-חב"ד. את הפרוייקט יזם הרבי מליובאוויטש, וג'יי תרם רבות להצלתם של אלפי ילדים שהועלו ארצה במסגרת הפרוייקט.
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)