חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:41 זריחה: 5:36 כ"א באייר התשפ"ד, 29/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

עם הילדים ובני הנוער
דגש מיוחד בפעילות צעירי-חב"ד מושם על הפעילות עם ילדי ישראל ובני הנוער. חשוב מאד שהילדים ובני הנוער יכירו יותר את מסורת ישראל וערכיו הנצחיים של עמנו.לצערנו, ברוב בתי הספר הממלכתיים קיים מחסור בכח אדם מתאים להעברת המסרים היהודיים. בתי חב"ד משתדלים למלא את החסר.

תנועת-נוער ארצית - מפעילה גם מועדונים לחינוך משלים בשעות אחר-הצהריים (לימוד, חוגי פעילות, משחקי חברה וכו').

בית ספר משלים ליהדות - אלפי כיתות מבקרות מדי שנה בבית-הספר הזה (המופעל על-ידי בתי-חב"ד) ומשתתפים בתוכניות להעמקת הידע בנושאי היהדות, על-ידי אמצעי המחשה ולימוד פעיל ויצירתי.

הרצאות וימי עיון - בבתי-ספר ובגני-ילדים. בעיקר לקראת חגים ומועדים, וגם במהלך השנה, כדי להשיב לשאלות ולבסס את הידע על היהדות ועל תנועת החסידות.

"חגיגות החומש" - תוכנית עשירה וססגונית לילדים שמתחילים ללמוד את החומש בבית-הספר, המשולבת בביקור בבית-כנסת, צפייה בסופר-סת"ם ועוד.

"חוויות הפסח" - לקראת חג הפסח מבקרים עשרות אלפי תלמידים במאפיית ה"מצה-שמורה" בכפר חב"ד. במהלך הביקור צופים הילדים בתהליך אפיית ה"מצה- שמורה" ומשתתפים בתוכנית אור-קולית על החג ומנהגיו. כל תלמיד מקבל שי אישי: "מצה שמורה", הגדה, וחוברת צבעונית על "ליל הסדר". פעילות דומה מתקיימת גם ע"י הסניפים במקומות רבים בארץ.

"חגיגת מתן תורה" - לקראת חג השבועות, חג מתן תורה, נערכת תוכנית מיוחדת, בעיקר לילדי גני-הילדים. הילדים צופים בהצגה מיוחדת, ומשתתפים בתוכנית מיוחדת על החג, הכוללת ריקודים סביב ספרי-התורה.

תהלוכות "יחד כל ילדי ישראל" בל"ג בעומר: מאות אלפי ילדים צועדים מדי שנה בתהלוכות הגדולות שמארגנים צעירי-חב"ד בכל עיר, עיירה ומושב בארץ, בסיסמת "יחד כל ילדי ישראל".

"בר-מצוה" - הכנת נערים לקראת הבר-מצווה. מומלץ לבקש את התוכנית החדשה 'שבט 13' - חווית בר מצווה, כאן יש מידע נוסף

"מסיבות שבת" - בשבתות אחר-הצהריים. (רבבות ילדים בכל שבת).

כינוסי-ילדים - לקראת כל חג, עם רעיונות ותכנים על החג בשילוב שירה ושמחה.

אירוח בשבתות - אלפי בני-נוער מתארחים בשבתות בכפר-חב"ד ובמרכזי חב"ד האחרים וחווים את חוויית השבת החסידית.

סיורים וימי-עיון - רבבות תלמידים מבקרים לאורך השנה בכפר-חב"ד ובמרכזי חב"ד האחרים בארץ, כשהם זוכים להדרכה צמודה. כן מתקיימים ימי-עיון בנושאים שונים, לפי בקשת בתי-הספר.

מחנות-קיץ וקייטנותבתי-חב"ד ברחבי הארץ מפעילים קייטנות לכל ילדי ישראל, תלמידי בתי-ספר ממלכתיים וממלכתיים-דתיים כאחד. רשת קייטנות חב"ד היא הגדולה בישראל. הקייטנות מעניקות לילדים שפע של חוויות לצד תכנים וערכים, ברוח חסידית עליזה ותוססת.

מועדוני קיץ - תוכנית יומית בת שעתיים המעסיקה את הילדים בחופש בלימודי יהדות ובפעילות חברתית-התנדבותית, שעשועים ולימוד-חווייתי.


 

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)