חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:45 זריחה: 5:49 י"ב בתמוז התשפ"ד, 18/7/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

ר' יוסף-יצחק איידלמן ע"ה
ר' יוסף-יצחק איידלמן ע"ה, נפטר בי"ג בסיון תשס"ו, בדמי ימיו, בן 47, כשהוא מותיר אחריו הורים, אלמנה ותשעה יתומים. הוא היה חבר בכיר באגף ההוצאה-לאור של צעירי-אגודת-חב"ד, מעורכי השבועון 'התקשרות'. בנו בכורו של שליח חב"ד לצפון אפריקה - יבלט"א הרב שלום איידלמן. בעצרת זיכרון לזכרו השתתף גם הרב הראשי - הרב שלמה עמאר שליט"א.
כתבות נוספות
ר' יוסף יצחק הלוי רייטשיק ע"ה
ר' מאיר ורזוב ע"ה
ר' יוסף-יצחק איידלמן ע"ה
ר' משה זליג (ג'יי) ליטווין ע"ה

ר' יוסף-יצחק גדל התחנך בילדותו במוסדות חב"ד במרוקו שהקימו הוריו - הרב שלום איידלמן ורעייתו שיחיו - בשליחותו של הרבי. לאחר מכן למד בישיבת 'תומכי תמימים' בברוקלין שבניו-יורק, בבית מדרשו של הרבי מליובאוויטש. הוא היה חבר מערכת ההוצאה לאור "אוצר החסידים", חבר מכון "אהלי שם"  כפר חב"ד. זכה להיות מהחוזרים של תורת הרבי מליובאאוויטש, ובמהלך חייו זכה להגיה עשרות מספרי המאמרים של הרבי. הרב איידלמן היה איש ספר מובהק, בקיא בספרות ובהיסטוריה של חסידות חב"ד.

במשך למעלה מעשר שנותיו האחרונות היה חבר בכיר באגף ההוצאה-לאור של צעירי-אגודת-חב"ד בישראל ובמסגרת תפקיד זה היה מעורכי השבועון 'התקשרות' ואחראי למדורי המנהג והזמנים במערכת הוצאה לאור.

ר' יוסף יצחק נפטר בגיל 47, לאחר שלקה בדום לב בבית הרפואה 'תל-השומר', בערב שבת י"ג בסיוון תשס"ו כשהוא מותיר אחריו הורים, אלמנה ותשעה יתומים.


שולחן הנשיאות

במלאת 30 יום לפטירתו התכנסו מאות מבוגרי מוסדות החינוך של חב"ד במרוקו, המתגוררים כיום בישראל, ומאות מחבריו שלוחי הרבי, עמיתיו בצעירי אגודת חב"ד וקרובי משפחתו, לעצרת הזיכרון שהתקיימה בארמנות "המלך שלמה" באשדוד ושולבה בהתוועדות לרגל חג הגאולה של האדמו"ר הרי"צ נ"ע ממאסרו ברוסיה הקומוניסטית - י"ב-י"ג בתמוז. 

שליח הרבי מליובאוויטש לצפון אפריקה הרב שלום איידלמן ורעייתו הגיעו במיוחדת לעצרת ה'שלושים' של בנם בכורם ר' יוסף-יצחק ע"ה. את בימת הנשיאות כיבדו רבנים חשובים יוצאי מרוקי וביניהם בלט הגאון הישיש חכם רבי אלעזר מור-יוסף ראש-ישיבת 'נווה-שלום' בקזבלנקה הנמצא בקשרי ידידות עם הרב איידלמן, הראשון-לציון והרב הראשי לישראל בוגר מוסדות חב"ד במרוקו הרב משה-שלמה עמאר, רב העיר יבנה הרב דוד אבוחצירא, רב העיר יקנעם הרב מיכאל ועקנין, רב העיר רמלה הרב יחיאל אבוחצירא, מזכיר בית-דין רבני חב"ד הרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי, יו"ר אגודת-חסידי-חב"ד בארץ-הקודש הרב יוסף-יצחק אהרונוב.

כמו-כן השתתפו בעצרת הרב אליהו אביטבול רבה של נהריה וכיום בירושלים, הרב ניסים פרץ מבני ברק, הרב עמרם אביכזר מבני ברק, הרב מאיר סויסא רב מועצה האיזורית רמת נגב ורב שכונה בבאר שבע, הרב אברהם ביטון ראש מועצה הדתית נשר.

בנו של הנפטר, יבלחט"א הת' שמואל איידלמן ערך סיום משניות לעילוי-נשמת אביו ולאחר-מכן חזר שיחה של הרבי מליובאוויטש בנושא. הרב משה-שלמה עמאר נשא נאום ארוך של דברי תורה ונחמה וריתק את המשתתפים במשעה כשעה שלמה. הרב עמאר הזכיר את מסירות-הנפש של הרב שלום איידלמן שליח הרבי במרוקו.

בתום הכינוס, קראו המארגנים לסייע בפעילות הקרן שהוקמה לסייע לאלמנה ולתשעת היתומים. בתום החלק הרשמי של הכינוס, הסב הציבור להתוועדות חסידית עם הרב ירוסלבסקי והרב איידלמן. 

באירגון הכנס, סייע מנהל בית-חב"ד בבאר-שבע, הרב זלמן גרליק העומד בקשר עם בוגרי יוצאי מוסדות החינוך של חב"ד מרוקו במהלך השנה.  מאחורי האירוע עמדו הרב שלמה גרברצ'יק שהנחה את הערב בטוב ובטעם, והרב דוד פינסקי, גיסו של המנוח.


הראשון לציון הרב שלמה-משה עמאר נושא דברים


במרכז: הרב שלום איידלמן שליח חב"ד במרוקו והרב יצחק-יהודה ירוסלבסקי


יו"ר אגודת-חסידי-חב"ד ויו"ר צעירי-אגודת-חב"ד בישראל הרב יוסף-יצחק אהרונוב


הרב שלום איידלמן (מימין) נושא דברים
הרב שלום איידלמאן נפגש עם אחד מתלמידיו


הראשון לציון הרב שלמה-משה עמאר עם הרב שלום אידלמן


     

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)