חב''ד כל הלב לכל אחד
תרומה | לימוד יומי | חנות | בתי חב"ד | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:35 זריחה: 5:40 י"ב באייר התשפ"ד, 20/5/24
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

צדקה וחסד לעניים ולרעבים
המצב הכלכלי בארץ לא פשוט. המדינה אינה יכולה לספק לשכבות החלשות את הסיוע הדרוש, וכך מוצאות את עצמן משפחות רבות חסרות מזון בסיסי ומוצרי הלבשה והנעלה. משפחות רבות אף הגעו לחרפת רעב. בתי חב"ד בארץ משתדלים למלא את מחסורם. הציבור נקרא לסייע לבתי חב"ד - לסייע לנזקקים.

השירותים הבאים ניתנים לציבור בבתי חב"ד ברחבי הארץ, אך לא בכולם. פרטים -  בבית חב"ד הקרוב למקום מוגריך.

·        בתי תמחוי - עשרות בתי חב"ד כבר מפעילים בתי תבשיל לאנשים שאין להם היכן לסעוד את נפשם. אלפי אנשים, צעירים, מבוגרים וקשישים, באים לסעוד, מדי יום, ארוחה חמה בבתי התמחוי שעל-יד בתי חב"ד.

·        סנדווצ'ים לילדים רעבים - בתי חב"ד ברחבי הארץ מצאו כי לא מעט ילדים מגיעים לבתי הספר לא ארוחת-בוקר או צהרים. רבים מהם מספקים לילדים, מדי יום, סנדוויצ'ים. משלוח יומי מיוחד מגיע מבית חב"ד לבתי הספר. הנהלת בית הספר מספקת את הסנד'וויצ'ים בצינעה לילדים הרעבים.

·        מרכזי הלבשה והנעלה - המצב הכלכלי גרם לכך שיש כיום משפחות עניות רבות  שאין להן את האפשרות לקנות בגדים חדשים. בתי חב"ד רבים הקימו מוקדי הלבשה והנעלה. במוקדים אלה מתקבלים עודפים ממפעלים, וכן בגדים משומשים. בזמנים קבועים נפתחים המוקדים לטובת הנצרכים שבאים ובוחרים לעצמם ולילדיהם בגדים ומוצרי הנעלה.

·        "שפרה ופועה" - אירגוני סיוע ליולדות ולמשפחותיהן בתקופה הראשונה לאחר הלידה.

·        שמחת שבת ויום-טוב - תורת ישראל מצווה לסייע לנזקקים שיוכלו אף הם לחגוג את החגים עם "משמנים וממתקים". בתי חב"ד ברחבי הארץ מארגנים "חבילות חג" לאלפי משפחות נזקקות לקראת חגים, וכן סיוע שוטף לשבתות.


 

תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)