חב''ד כל הלב לכל אחד
לימוד יומי | חנות | הרשמה לאתר | צור קשר
זמנים נוספים שקיעה: 19:12 זריחה: 6:08 י"ג בניסן התשע"ט, 18/4/19
חפש במדור זה
אפשרויות מתקדמות
הודעות אחרונות בפורום

שאלות אחרונות לרב

(אתר האינטרנט של צעירי אגודת חב"ד - המרכז (ע"ר

הוכנס ספר התורה החמישי של ילדי ישראל
במעמד היסטורי של קידוש ה' נחוגה הכנסת ספר התורה החמישי של ילדי ישראל בירושלים. המפגן האדיר היווה מעמד עצום של קידוש ה' בהשתתפות רבבת חסידי חב"ד מכל רחבי הארץ, רבני חב"ד, שלוחים ועמך ישראל, שנטלו חלק בשמחה של מצווה. במעמד האדיר השתתפו אלפי ילדי מחנות הקיץ של חב"ד מכל רחבי הארץ, שערכו במקמום מעמד תפילה לזכות עם ישראל
למעלה מרבבת חסידי חב"ד ועמך ישראל לצד רבני חב"ד, משפיעים ושלוחים, נטלו חלק במעמד האדיר לכבודה של תורה, לרגל הכנסת ספר התורה החמישי של ילדי ישראל, שנכתב בהוראת הרבי.

ספר התורה הוכנס לאחר שבע שנים בהם נאספו מאות אלפי ילדים שרכשו אות בספר התורה. את אותיות ספר התורה רכשו 304,805 ילדים, כמנין אותיותיו של ספר התורה, בהתאם להוראת הרבי.

קצת לאחר השעה 3:00 אחר-הצהריים נחתם מעמד כתיבת האותיות בבית הכנסת "הצמח צדק" בירושלים, ולאחר שהולבש המעיל והוגבה ספר התורה, החלה שיירת ספר התורה ברחובות הרובע היהודי העתיק של עיר הקודש ירושלים, לכיוון הכותל המערבי - שריד בית מקדשנו. את הרחובות גדשו רבבת חסידי חב"ד, שבאו מכל קצוות הארץ ליטול חלק באירוע המיוחד והמרגש, שנערך בפעם האחרונה לפני שבע שנים תמימות.

אל החוגגים הצטרפו עוד רבים מ'עמך בית ישראל' שהצטרפו לחגיגה. בראש התהלוכה צעדו אלפי ילדי מחנות הקיץ החב"דיים, שנהרו מכל רחבי הארץ להיות שותפים ביום חגם של ילדי ישראל. את התהלוכה חתמו אלפי בנות חב"ד מהקעמפים והקייטנות לבנות שנטלו אף הם חלק במעמד הנשגב וצבעו את נחיל האדם שהשתרך מאחור בצבעים הצבעונייים של חולצות הקעמפים והקייטנות.

לקראת השעה 16:00 הגיעו החוגגים אל רחבת הכותל המערבי - שריד בית מקדשנו. במקום החלו ריקודי שמחה אדירים, כשאט-אט נשטפה רחבת הכותל הענקית בהמון אדם, חסידים על טפיהם, שמילאו את הרחבה בריקודי שמחה אדירים. הרחבה התמלאה עד אפס מקום, עד שהייתה צפופה מלהחיל את המון החוגגים, שהסתופפו בקצוות ועל המדרגות - ובכל מקום אפשרי - כדי להיות חלק משמחה של מצווה. על הריקודים ניצח ה'בעל מנגן' החב"די ר' שמחה הכהן פרידמן ותזמורתו, שהרקידו את ההמונים בניגוני חב"ד שמחים היוצאין מהלב.

כפי מיטב המסורת ניהל את המעמד הקדוש הרב נפתלי רוט, שהוביל את אמירת שנים-עשר הפסוקים, אמירת פרק התהילים של הרבי, וההקפות. למעלה משעה תמימה נמשכו ריקודי השמחה ברחבת הכותל המערבי, כשרחבת הכותל כולה חגיגה את יום חגם של ילדי ישראל ואלפי המתפללים שגדשו את הכותל המערבי הצדיעו למבצעו הקדוש של הרבי.

במהלך המעמד נשאו דברים מי שעומד מאחורי האירוע ומקים הוועד לכתיבת ספר התורה לילדי ישראל, הרב שמואל גרייזמן, המקובל הרב יורם אברג'ל נשיא מוסדות "רב פעלים" נתיבות, הראשון לציון הרב שלמה עמאר, הרב הראשי הרב יונה מצגר והרב שמואל רבינוביץ רב הכותל.

המבצע לכתיבת ספר התורה

המבצע לכתיבת ספר התורה של ילדי ישראל הכריז הרבי בשנת תשמ"א באומרו: "לכל ילד יהודי יש אות בספר התורה", שנכתב אז במיוחד לזכותם ואחדותם של כל ילדי ישראל שיחיו.
 
במבצע זה, כמו בשאר מבצעיו הקדושים, הרבי "פתח" דרך וכיוון, ומאז נפוץ המנהג בקהילות יהודיות רבות בארץ ישראל ובתפוצות, למכור אותיות בספר תורה; אך עדיין מיוחד ומופלא ספר תורה זה, בכך שהוא מאחד מאות אלפי ילדי ישראל בספר תורה אחד ומיוחד.
 
הרבי התבטא כי מצוות כתיבת ספר תורה היא המצווה האחרונה בתרי"ג המצוות, ובוודאי כאשר כלל ילדי ישראל מקיימים את המצווה האחרונה, מחישים וממהרים את ביאת הגאולה האמיתית והשלימה בקרוב ממש.


פעילויות נוספות
בקלות ובלי להתאמץ: מוכרים את החמץ
'החיים השמחים': 28 סיבות לשמוח
הכנס השנתי של שלוחי חב"ד
פרעה עושה בבני-ישראל שמות
כמעט בן מאה, ועדיין בונה חנוכיות
בניו-יורק: אלפי השליחות התכנסו
פורסמו שמות הזוכים במבצע הגדול: 'שבועות 10'
צוות קעמפ השלוחים התכנס; הרב גורביץ התוועד
18 שנה להילולת הרבי מליובאוויטש

 
 
תנאי שימוש ניהול מפה אודותינו כל הזכויות שמורות (תשס''ב 2002) צעירי אגודת חב''ד - המרכז (ע''ר)